Pomoc innym jako droga do własnego szczęścia

Wzruszająca historia o pielęgniarkach, które pomagają ludziom w trudnym okresie powojennym. Ukazuje trudy życia oraz wpływ konfliktów zbrojnych na psychiczne i fizyczne zdrowie osób, które musiały przetrwać ten koszmar. W książce “Matki z Lovely Lane“, opisane są poruszające serce przygody pracowników i pacjentów szpitala oraz okolicznych mieszkańców. Nadine Dorries stworzyła niezwykle realistyczny obraz życia. Starannie wykreowane postacie mają wiele rozterek i wątpliwości, ale żyją niegasnącą nadzieją na poprawę swojej sytuacji.

Koszmar, który trwa latami

Akcja książki toczy się w Anglii, pięć lat po zakończeniu II Wojny Światowej, a całość skupia się na dwóch rodzinach, pozornie nie mających ze sobą żadnego związku.

St Angelus jest niewielkim szpitalem, którego personel tworzy zżytą rodzinę, w której każdy może liczyć na pomoc, a ich głównym celem jest podążanie za ideami i ratowanie pacjentów. Nikt nie jest gorszy ani lepszy. Wszyscy są równi i traktowani z szacunkiem należytym drugiemu człowiekowi. Jako sprzątaczka pracuje w nim Noleen, przychodząc na nocne zmiany, ponieważ w dzień musi opiekować się synem i zajmować się domem. Ma kochającego męża, który robi wszystko co w jego mocy, by wspomóc rodzinę, ale wiele rzeczy przychodzi mu z trudem. Duża część prostych czynności sprawia mu problemy, a nie jest w stanie znaleźć pracy, ponieważ w trakcie wojny stracił nogę. Ich jedyny syn jako pierwszy w okolicy dostaje się do gimnazjum, co jest wielkim sukcesem, a jednocześnie zmartwieniem dla rodziców – nie stać ich na szkolną wyprawkę dla Finna.

Rodzina Ryanów jest ich niemal całkowitym przeciwieństwem. Wszyscy pogubili się na drogach życia, przez co jest im wyjątkowo ciężko. Matka dwóch synów cierpi na depresję, nie ma pracy i popada w alkoholizm. Nie ma nadziei ani siły do życia, a tym bardziej do opieki nad potomstwem. Jedyną iskierką nadziei w tej rodzinie jest młody Lorcan, który marzy o lepszym życiu i kochającej rodzinie. Robi wszystko co w jego mocy, by ten sen się ziścił. Na przeszkodzie stoi jego starszy brat, który właśnie uciekł z więzienia.

Powieści medyczne i historyczne

Nadine Dorries jest autorką bestsellerowych powieści z gatunku literatury pięknej i romansu. Łączy w nich tematykę szpitali i pielęgniarek oraz historii Anglii. Jej powieści wprawiają w zachwyt, a czytelniczki z wielką chęcią poznają dalsze losy bohaterów. Szczegółowe opisy i poruszające historie wzbudzają silne emocje, potęgowane przez wyjątkową kreację bohaterów, z którymi łatwo jest się związać. Najpopularniejszą serią pisarki są “Pielęgniarki”, opowiadające losy i historie pielęgniarek pracujących w St Angelus w Liverpoolu. Cykl składa się z czterech części:

  • “Anioły z Lovely Lane”
  • “Dzieci z Lovely Lane”
  • Matki z Lovely Lane
  • “Gwiazdka w Lovely Lane”.
Book obraz autorstwa freepik - www.freepik.com